Atrakcje Wrocławia

Zwiedzanie Wrocławia – na co warto zwrócić uwagę?

Zwiedzanie Wrocławia – na co warto zwrócić uwagę?

Polska jest krajem, który ma wiele walorów turystycznych. Najczęściej kryją się one w wielkich miastach, które są symbolem dynamicznego rozwoju naszego państwa. Miastem, które na pewno jest warte polecenia wszystkich zwiedzającym jest Wrocław.

O Wrocławiu słów kilka

Stolica dolnego śląska od dawna jest miastem, które kojarzone jest z doskonałym połączeniem nowoczesnego rozwoju oraz tradycji. Miasto położone nad Odrą na pewno przypadnie do gustu wszystko, którzy kochają oglądać sztukę. Tutaj jest możliwość odwiedzenia szesnastu muzeów, czternastu teatrów oraz trzydziestu dwóch galerii sztuki. Nie mogą także narzekać amatorzy filmów, którzy mają możliwość skorzystaniu z siedmiu kin, położonych w różnych częściach miasta. Oczywiście w Wrocławiu, tak jak w każdym większym mieście europejskim wszystko zaczyna się od rynku.

Historia Wrocławia i tutejsze atrakcje turystyczne

Wrocławski rynek powstał w 1242 roku i w tamtych czasach uchodził za jeden z największych w Europie. Specjalny artykuł o wrocławskim rynku pojawił się nawet na turystycznym portalu TurystykaInfo.pl. Obecnie po latach wojen oraz zmian granic rynek w dalszym ciągu przykuwa uwagę zwiedzających z całego świata.  Oprócz oglądania zabytków na rynku istnieje możliwość wstąpienia do wielu okolicznych kawiarni, gdzie można udać się na dobry obiad czy też wypić piwo w towarzystwie swoich przyjaciół.

Jeśli jesteśmy fanami sportu Wrocław ma dla nas miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest na pewno stadion miejski. Obiekt, który może pomieścić pięćdziesiąt tysięcy widzów został wybudowany specjalnie na Euro 2012. Obecnie swoje mecze rozgrywa na nich mistrz Polski- Śląsk. Wrocław to także kolebka polskiej koszykówki. Śląsk to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce. Przez lata swoje mecze rozgrywała w pięknej Hali Stulecia, która jest zapisana na liście dziedzictwa narodowego UNESCO. Wrocław jest miejscem, w którym nie brakuje miejsc noclegowych. Przed Euro 2012 baza turystyczna została znacznie rozbudowana. Do wynajęcia są zarówno eleganckiego hotele jak i hostele, w których mogą się zatrzymać wszyscy ci, którzy nie chcą wydawać zbyt wiele na zakwaterowanie.