Atrakcje WrocławiaCiekawostkiHistoria WrocławiaŚwiątynieZieleń

Wrocławskie atrakcje: co warto zobaczyć w tym mieście?

Wrocławskie atrakcje: co warto zobaczyć w tym mieście?

Stolica Dolnego Śląska ma się czym pochwalić

Wycieczki po tym mieście mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. Jakimi atrakcjami może nas zachwycić Wrocław?

Zwiedzanie Wrocławia warto zaplanować w taki sposób, by poznawanie jego zabytków rozpocząć od wizyty na terenie Ostrowa Tumskiego. Dlaczego? Bo to najstarsza część miasta, przyciągająca pięknymi budowlami oraz wyjątkową atmosferą. W tej części Wrocławia prym wiodą zabytki sakralne, w gronie których wyróżnia się skromny (za to najstarszy) kościół św. Idziego. Największym zainteresowaniem zwiedzających w tej części miasta cieszy się jednak potężna katedra św. Jana Chrzciciela, której wieże są doskonale widoczne już z oddali. Na terenie Starego Miasta wspaniałych budowli również nie brakuje. Pięknie prezentuje się barokowy Gmach Główny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz gmach Opery Wrocławskiej, bardzo chętnie odwiedzanej przez miłośników muzyki. Spacer po Starych Jatkach oraz spacer w otoczeniu historycznych kamienic to kolejne atrakcje, dzięki którym wycieczki po terenie Wrocławia mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałym doświadczeniem.

Ważną atrakcją na terenie Wrocławia jest Panorama Racławicka. To ogromne dzieło Kossaka i Styki trafiło do Wrocławia po II wojnie światowej. By zwiedzający mogli je podziwiać, niezbędna stała się budowa specjalnej rotundy, będącej dziś jednym z oddziałów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Rynek z zabytkowym Ratuszem, kościół garnizonowy – oto kolejne atrakcje, które warto uwzględnić w programie wycieczki do Wrocławia. Niezapomnianych wrażeń może też dostarczyć wizyta w słynnej Hali Stulecia – modernistycznej budowli, która znalazła się na liście UNESCO.

Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu?

Dla tych, którzy na terenie Wrocławia chcą odpocząć w otoczeniu pięknej zieleni, nie lada gratką mogą stać się dwa wyjątkowe ogrody. Pierwszym z nich jest Ogród Botaniczny na Ostrowie Tumskim, drugim – Ogród Japoński w Parku Szczytnickim. Każdy z tych ogród przyciąga wspaniałym nastrojem, zielenią oraz wspaniałymi roślinami, w otoczeniu których można spacerować do woli. Kto chce spojrzeć na Wrocław z góry, ten może odwiedzić Sky Towera, a dokładniej – punkt widokowy, który znajduje się na wysokości 200 metrów.

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.