Atrakcje WrocławiaCiekawostkiHistoria Wrocławia

Ciekawostki z Wrocławia, miasto kusi nie tylko tanimi noclegami

Ciekawostki z Wrocławia, miasto kusi nie tylko tanimi noclegami

Interesujące miejsce

XXI wiek to kontynuacja rozwijającej się w poprzednim stuleciu Globalnej Wioski. Nastały czasy, gdy wyjazd prywatny bądź służbowy nie stanowi problemu. Wykorzystując potencjał Internetu możemy sprawnie podróżować, jak również przyjmować gości. Komfortowe noclegi we Wrocławiu ułatwiają nam to zadanie w niezwykły sposób.

Kiedy już mamy zagwarantowany nocleg Wrocław stoi przed nami otworem, zachęcając do odkrywania jego tajemnic. Pomijając powszechnie znane informacje dotyczące Wrocławia, które niezwykle łatwo można znaleźć w informatorach, mapach, przewodnikach, wspomnijmy o kilku ciekawostkach, którymi miasto może się pochwalić.

Możliwe, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż wrocławski rynek jest drugim co do wielkości rynkiem w Polsce (pierwsze miejsce zajmuje Kraków).
Kolejną ciekawostką jest druga nazwa Wrocławia, który określany się mianem Wenecji Północy. Dzieje się tak
ze względu na wyjątkową atmosferę, jaka panuje w mieście.
Warto także wspomnieć, że Wrocław, jako jedno z pierwszych miast polskich, miał przywilej stania się miastem lamp gazowych. Było to w latach czterdziestych XIX wieku.

Podziemny Wrocław

Jednak oświetlenie nie jest wykorzystywane w dużym zakresie w pewnym mrocznym miejscu. Mowa tu o lochach
i tunelach, które ciągną się pod współczesnymi ulicami Wrocławia. Miasto pod miastem istnieje do dziś, a zostało stworzone w czasach średniowiecza i prawdopodobnie było wykorzystywane do końca drugiej wojny światowej. Często kilkupoziomowe bunkry przez wiele lat pozostawały w zapomnieniu, przez co popadły w ruinę.

Wrocław kryje w sobie o wiele więcej ciekawostek i tajemnic, które warto stopniowo odkrywać, niezależnie od tego, czy odwiedzamy okolice ze względu na pracę, czy przyjemności. Świetne zaplecze hotelowe oferuje miejsca noclegowe
na każdą kieszeń. Niezależnie od tego czy będzie to luksusowy hotel, czy budżetowy hostel Wrocław sprawdzi się
w każdej opcji.

Zwiedzanie Wrocławia