Konferencja DiverCITY³ - FESTIWAL MIAST

lokalizacja:
Wrocław
data:
3-4/10/2017
organizator:
Ministerstwo Rozwoju, Gmina Wrocław, Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych, Wrocławska Rewitalizacja
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Karolina Ciechanowicz, Aldona Głembocka, Agata Mazanek, Justyna Majchrowska, Paweł Wojdylak, Małgorzata Zdebel

Za nami kolejna edycja wydarzenia realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Miasto Wrocław oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych. Mieliśmy przyjemność współorganizować je na zlecenie Miasta już po raz trzeci. Hasłem przewodnim projektu jest "Pomysł na miasto".

Wydarzenie DiverCITY3 – Festiwal Miast zgromadziło blisko 300 uczestników. 48 prelegentów opowiadało o swoich „pomysłach na miasto”, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami z pracy w różnorodnych obszarach tematyki miejskiej w Polsce, Norwegii, Austrii, Czechach, Luksemburgu i Holandii. Gościliśmy również dwóch zagranicznych ekspertów zajmujących się polityką miejską, rozwojem i planowaniem strategicznym miast – ich wykłady zamknęły program na pierwszy dzień konferencji.

Spotkania w ramach DiverCITY3 koncentrowały się wokół czterech paneli tematycznych: Przyjazna przestrzeń, Ruch w mieście, Miasto mieszkańców i Zielone miasto.

Następnego dnia uczestnicy mieli możliwość udziału w czterech wycieczkach studyjnych: Sztuka w przestrzeni Wrocławia, Rewitalizacja Nadodrza, Wrocław – rowerem przez miasto i Trzebnica – pomysł na małe miasto.

Zapraszamy na stronę internetową dedykowaną DiverCITY, która jest podsumowaniem dotychczasowych edycji. Opisujemy na niej założenia i ideę projektu, którego głównym celem jest budowanie platformy wymiany doświadczeń samorządów lokalnych tworzących na co dzień politykę przestrzenną swoich miast w Polsce, Norwegii i Islandii. Zamieszczamy również do wglądu i pobrania prezentacje prelegentów oraz przedstawiamy ich profile zawodowe. Na stronie można zapoznać się również z ubiegłorocznymi edycjami, którym towarzyszyły publikacje – do pobrania w formie e-book’ów.

Projekt DiverCITY3 jest efektem współpracy z partnerami norweskimi w ramach Programu PL06 Rozwój miast poprzez wzmocnienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, dialog społeczny oraz współpracę z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, współfinansowanego z Funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

data publikacji:
04/10/2017
zobacz też:


DiverCITY - MIASTO DLA WSZYSTKICH

  • DiverCITY
  • /
  • Sieci współpracy
  • /
  • Wydarzenia
  • /

Celem projektu DiverCITY – Miasto dla wszystkich było budowanie platformy wymiany doświadczeń samorządów lokalnych tworzących na co dzień politykę przestrzenną swoich miast w Polsce, Norwegii i Islandii. Program projektu oferował różne wydarzenia, które dały uczestnikom okazję do dzielenia się wiedzą, do wymiany dobrych praktyk oraz zapoznania się z globalnymi trendami w zakresie zmian w przestrzeni miejskiej.

Transfer wiedzy
Stuttgart - Wrocław

Transfer wiedzy

  • Transfer wiedzy Stuttgart-Wrocław
  • /
  • Sieci współpracy
  • /

Wraz z Wyższą Szkołą Techniki w Stuttgarcie (HfT) realizujemy projekt badawczy pn. "Strategie zintegrowanej odnowy miast we Wrocławiu i Stuttgarcie – transfer wiedzy, studia przypadków i struktury kooperacji na rzecz odnowy historycznych kwartałów". Pomysł zgłoszony do Polsko-Niemieckiej Fundacji na Rzecz Nauki zyskał uznanie i dofinansowanie. Naszymi partnerami są: Urząd Planowania i Odnowy Miasta Stuttgartu, Miasto Wrocław, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej (PWr) i Knödler-Decker-Stiftung.

<< wstecz