Wybory do rad osiedli – spotkania

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, Hercena 13
data:
09/03/2017 i 17/03/2017
zespół:
Emilia Grotowska, Joanna Sikorska, Paweł Wojdylak
współpraca:
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Przedmieście Oławskie to jedyne Wrocławskie osiedle bez rady osiedla. W związku ze zbliżającymi się wyborami do rad osiedli, wraz z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego zorganizowaliśmy w Lokalnym Biurze Rewitalizacji dwa spotkania informacyjne. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z procedurami obowiązującymi w związku z wyborami do rad osiedli, staraliśmy się też zachęcić do kandydowania w wyborach.

Na pierwszym spotkaniu naszym gościem był Andrzej Kubica – przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. Zainteresowanie mieszkańców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania – przybyło blisko 60 osób. Omówione zostały szczegóły związane z kandydowaniem w wyborach, można było obejrzeć formularze przewidziane do wypełnienia przez kandydata na radnego. Była to również okazja do nawiązania kontaktu i uzupełnienia wniosków.

Drugie spotkanie dotyczyło samego funkcjonowania rady osiedla. Pani Renata Piwko-Wolny z Rady Osiedla Strachocin – Swojczyce – Wojnów dzieliła się swoim bogatym doświadczeniem i opowiadała o różnorodnych możliwościach działań na rzecz osiedla. Obecni mogli poznać konkretne inicjatywy podjęte do tej pory przez Radę funkcjonującą za Wielką Wyspą i sposoby integracji lokalnej społeczności. Kandydaci na radych dowiedzieli się, jak mogą prowadzić kampanię i dlaczego warto tworzyć koalicje, które wspólnie startują w wyborach. Dyskutowano także o możliwych formach promowania działań rady wśród mieszkańców.

Duże zainteresowanie tegorocznymi wyborami dało się zauważyć zarówno w licznym udziale w spotkaniach, jak i w wyborczych statystykach. Na Przedmieściu Oławskim na 21 mandatów zgłosiło się 67 kandydatów – najwięcej w całym Wrocławiu! Brawo!

Wybory do rad osiedli odbędą się już 23 kwietnia 2017. Zachęcamy do udziału!

data publikacji:
28/03/2017
<< wstecz