Warsztaty architektoniczne z mieszkańcami

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie
data:
09-13/06/2016
organizator:
grupo aranea, PORT

Do Wrocławia zawitała grupa hiszpańskich architektów, którzy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury i we współpracy z architektami z grupy Port mieli przez cztery dni pracować z polskimi studentami nad projektem dotyczącym wizerunku miejsca. Przedmieście Oławskie stało się ich warsztatem, a w prace zaangażowani zostali mieszkańcy.

Z przyjemnością włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. Szybko zarysowała się koncepcja artystyczna, według której to właśnie mieszkańcy mieli opowiedzieć o swoim osiedlu widzianym przez pryzmat własnych doświadczeń. W efekcie stworzone zostały kolaże łączące wizerunki osób z zakątkami Przedmieścia. Aby zaprezentować prace, organizatorzy przygotowali piknik dedykowany projektowi był to czas swobodnego i pogodnego spotkania, sąsiedzkiej pogawędki, odkrywania klimatycznej strony osiedla. Zmontowany przez międzynarodową ekipę film pomógł podsumować warsztaty i jest obrazem uroku wspólnie spędzonych dni. Na zakończenie urzeczeni współpracą mieszkańcy gorąco zapraszali Hiszpanów na ponowną wizytę na Przedmieściu Oławskim!

data publikacji:
15/06/2016
zobacz też:

Choinka już stoi!
Przedmieście Oławskie

Choinka już stoi!

  • Wydarzenia
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie. Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

<< wstecz