Spotkanie w Pracowni KP45

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, Pracownia Komuny Paryskiej 45
data:
08/09/2016
zespół:
Piotr Górka, Paulina Mędrek, Joanna Sikorska, Paweł Wojdylak

Dzięki Europejskiej Stolicy Kultury 2016 Przedmieście Oławskie zyskało miejsce spotkań sąsiedzkich – Pracownię Komuny Paryskiej 45. Tutaj mieszkańcy przychodzą poznać się, porozmawiać o sprawach osiedla, dzielić swoimi spostrzeżeniami, zadawać pytania. Tutaj goszczą artyści i inicjatywy.

Jednym z cyklicznych wydarzeń organizowanych w KP45 są Czwartki dla Sąsiada. Tematem jednego ze spotkań były remonty podwórek kwestia bliska codziennemu funkcjonowaniu na Przedmieściu Oławskim.

Jako goście Pracowni opowiadaliśmy o uchwalonym niedawno Lokalnym Programie Rewitalizacji na lata 2016-2018, którego zakres obejmuje również odnowę wnętrz kwartałowych przewidzianych do realizacji w najbliższych latach. Rozmawialiśmy o harmonogramie remontów, odpowiadaliśmy na pytania o czas trwania tego rodzaju prac, ich zakres i możliwości włączenia się lokalnej społeczności w późniejsze działania w odnowionej przestrzeni. Dyskusja pokazała, że mieszkańcy interesują się przyszłością osiedla i chętnie zabierają głos w debacie o koniecznych zmianach w jego przestrzeni.

Mamy nadzieję, że podobne spotkania znajdą przestrzeń do kontynuacji w naszym Lokalnym Biurze Rewitalizacji przy ul. Hercena 13. Zapraszamy!

data publikacji:
09/09/2016
zobacz też:

Choinka już stoi!
Przedmieście Oławskie

Choinka już stoi!

  • Wydarzenia
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie. Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

<< wstecz