Serce odsłonięte!

lokalizacja:
Nadodrze
data:
8/12/2015
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Piotr Górka, Hanna Gurzęda, Emilia Grotowska

Udało nam się zamknąć pierwszy etap warsztatów zmierzających do stworzenia Mozaiki Nadodrza. Na przygotowanej elewacji budynku przy ul. Rydygiera 43 powstało kolorowe serce złożone ze 188 ręcznie wykonanych kafli według autorskich pomysłów uczestników zajęć.

W projekt z wielką pasją zaangażowały się liczne osoby związane z Nadodrzem: dorośli i dzieci, seniorzy i uczniowie, przedstawiciele magistratu i organizacji pozarządowych, rzemieślnicy i pracownicy instytucji kultury, prowadzący działalność gospodarczą i artyści. 8 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie nadodrzańskiego serca przy udziale wszystkich, którzy brali udział w tworzeniu Mozaiki. Nie zabrakło świątecznych akcentów w postaci ciepłego poczęstunku i tradycyjnego ubierania choinki, a wszystko przy dźwiękach kolęd. Atmosfera mimo niesprzyjających warunków pogodowych była ciepła, a goście przybyli tłumnie.

data publikacji:
09/12/2015
zobacz też:

Choinka już stoi!
Przedmieście Oławskie

Choinka już stoi!

  • Wydarzenia
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie. Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

<< wstecz