Sąsiadówka w PRZED•POKOJU H13

lokalizacja:
PRZED•POKÓJ H13
data:
29/05/2018
zespół:
Małgorzata Braszka, Magdalena Szopian-Wełyczko

Każdego roku w ostatni wtorek maja w całej Europie obchodzony jest Dzień Sąsiada. To doskonała okazja, żeby spotkać się w gronie mieszkańców sąsiednich ulic, zintegrować się i wzmocnić lokalne więzi społeczne.

My również włączyliśmy się w obchody tego sąsiedzkiego święta, organizując w dniu 29 maja pierwszą ,,Sąsiadówkę” w naszej nowej przestrzeni na Przedmieściu Oławskim – PRZED·POKOJU H13.
W miłej atmosferze, przy kawie i ciastku, spotkaliśmy się z mieszkańcami, żeby porozmawiać o ich osiedlu, pokazać nowe miejsce i zachęcić do wspólnego działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego.

Ciekawym i inspirującym akcentem ,,Sąsiadówki” była projekcja filmu Izy Rutkowskiej ,,Podwórko im. wszystkich mieszkańców.” Dokument, którego bohaterami są mieszkańcy jednego z tutejszych podwórek, pokazywał, jak mimo różnic w poglądach i sposobie życia można wspólnie zrobić coś, z czego wszyscy będą mogli czerpać korzyści.

Miło zaskoczyli nas także najmłodsi goście, którzy spontanicznie zaaranżowali mini przedstawienie teatralne, wywołując tym samym uśmiech na twarzach przybyłych na wydarzenie sąsiadów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w ,,Sąsiadówce” i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach na Oławskim.

data publikacji:
01/06/2018
zobacz też:

Powitanie Rady Osiedla
Przedmieście Oławskie

Powitanie Rady Osiedla

  • Oławskie
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /
  • Wydarzenia
  • /

Od 2016 roku uczestniczymy w partnerstwie wrocławskich instytucji i organizacji, które podejmują wspólne działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego. Z okazji zawiązania Rady Osiedla we współpracy z całym forum zorganizowaliśmy piknik rodzinny na powitanie nowej wspólnoty samorządowej. Mieszkańcy mogli poznać zaproszonych radnych, była to również okazja do zawiązania kontaktów. Wydarzenie gościło w ogrodzie przy Muzeum Etnograficznym i częściowo w jego wnętrzach.

<< wstecz