Remonty kamienic

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie
data:
2017-2018

W ramach rewitalizacji osiedla aktualny jest temat remontów kamienic. Dzięki takim realizacjom osiedle odzyskuje dawną klasę i urok.

Każda dobra zmiana na Przedmieściu Oławskim bardzo nas cieszy. Obserwujemy, wspieramy i inicjujemy mniejsze i większe projekty, które pojawiają się w przestrzeni osiedla, a które mają niebagatelne znaczenie dla jego codziennego funkcjonowania, przede wszystkim dla jego mieszkańców. Poprawa stanu zabudowy jest tylko jednym z wielu, ale koniecznym i ważnym wątkiem procesu rewitalizacji. Nie brakuje kamienic już wyremontowanych (a tym samym najbardziej zauważalnych) ani takich, które są w trakcie procedur formalnych poprzedzających możliwe remonty.

Rozpoczęły się prace m.in. przy elewacji zabytkowej kamienicy przy ul. Krasińskiego 21/23. Dzięki dofinansowaniu Miejskiego Konserwatora Zabytków w ubiegłym roku naprawiono dach. Obecnie ponowne wsparcie Konserwatora umożliwiło przystąpienie do kolejnego etapu renowacji – w najbliższych miesiącach front tego pięknego obiektu osłaniać będą wiele obiecujące rusztowania.

Kamienica przy ul. Krasińskiego jest jedną z dziewięciu, które w tym roku uzyskały dotację (łącznie 468 606 zł, co odpowiada 85% nakładów). Do tej pory, w latach 2007-2016, z budżetu Konserwatora wyremontowano we Wrocławiu 119 zabytkowych kamienic (w tym 103 z wykonaniem elewacji).

data publikacji:
28/06/2017
zobacz też:

Spotkania dot. finansowania remontów kamienic
Hercena 13

Spotkania dot. finansowania remontów kamienic

  • LPR 2016 - 2018
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /
  • Spotkania i konsultacje
  • /

Kwestie związane z finansowaniem remontów kamienic cieszą się zainteresowaniem na Przedmieściu Oławskim, gdzie potrzeby w tym zakresie są szerokie. W Lokalnym Biurze Rewitalizacji w czasie dwóch spotkań rozmawialiśmy z zarządcami, przedstawicielami wspólnot i mieszkańcami o możliwościach i zasadach pozyskiwania środków na ten cel.

<< wstecz