Skwer Paulińska / Rydygiera

lokalizacja:
podwórko przy ul. Paulińskiej/Rydygiera
data:
od 2015
zespół:
Justyna Dudek, Piotr Górka, Emilia Grotowska, Hanna Gurzęda, Piotr Seredyński

Chcemy, aby na skwerze przy ul. Paulińskiej i Rydygiera na Nadodrzu powstała przestrzeń aktywności społecznej - miejsca spotkań sąsiedzkich, festynów, kiermaszów i różnych form spędzania czasu wolnego.

Wcześniej było to miejsce „niczyje”, wykorzystywane jako prowizoryczny parking. Dzięki energii mieszkańców i organizacji pozarządowych krajobraz ten całkowicie się zmienił.

Częścią skweru jest Nadodrzański Ogród Społeczny uprawiany przez mieszkańców. W skrzyniach pojawiły się już warzywa, zioła i kwiaty, a także zabawne drewniane pieski z naszej akcji promującej sprzątanie po czworonogach. W czerwcu 2015 r. w ramach projektu „Mow@ Miłości” dzięki współpracy stowarzyszeń Trampolina i Nomada oraz fundacji Klamra na jednej ze ścian skweru powstał mural. Na innej ścianie zrealizowaliśmy wieloetapowy projekt Mozaika Nadodrza, który szybko podbił serca wrocławian i stał się atrakcją prezentowaną w przewodnikach po mieście. Skwer systematycznie gości różnorodne wydarzenia, spotkania, potańcówki, kina plenerowe.

W realizacji projektu pomogło Miasto Wrocław i sponsorzy. Dzięki firmie Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. do dyspozycji są między innymi kontener magazynowy, meble i narzędzia ogrodnicze, natomiast firma UTZ Group Polska zapewniła skrzynie ogrodowe.

Będąc koordynatorem projektu, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w organizowanych tu wydarzeniach i realizacji własnych pomysłów w tej niebanalnej przestrzeni!

Osoba do kontaktu w sprawie kalendarza wydarzeń i współpracy:
Joanna Sikorska
e-mail: joanna.sikorska@w-r.com.pl
tel.  +48 71 342 20 62
kom. +48 666 885 590

data publikacji:
26/08/2015
zobacz też:
<< wstecz