Powitanie Rady Osiedla

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, Muzeum Etnograficzne przy ul. Traugutta 111/113
data:
29/06/2017
organizator:
Wrocławska Rewitalizacja, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, Pracownia Komuny Paryskiej 45, Stowarzyszenie Iskierka, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Komisariat Policji Wrocław-Rakowiec, Brave Kids, Rada Osiedla Przedmieście Oławskie

Od 2016 roku uczestniczymy w partnerstwie wrocławskich instytucji i organizacji, które podejmują wspólne działania na rzecz Przedmieścia Oławskiego. Z okazji zawiązania Rady Osiedla we współpracy z całym forum zorganizowaliśmy piknik rodzinny na powitanie nowej wspólnoty samorządowej. Mieszkańcy mogli poznać zaproszonych radnych, była to również okazja do zawiązania kontaktów. Wydarzenie gościło w ogrodzie przy Muzeum Etnograficznym i częściowo w jego wnętrzach.

Zarówno na najstarszych, jak i na najmłodszych gości czekała moc atrakcji: Muzeum Etnograficzne bezpłatne udostępniło swoją ekspozycję, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował  baloniadę i rozgrywki sportowe, Pracownia Komuny Paryskiej 45 zaprosiła na pokazy filmów powstałych na niedawnych warsztatach, a Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej animowało zajęcia plastyczne i balonowo-bańkowe zabawy. Nie zabrakło też wakacyjnej akcji znakowania rowerów, do której zachęcała Policja. Również same dzieci przygotowały swój punkt programu i wraz ze Stowarzyszeniem Iskierka zaprezentowały występ artystyczny. Dużo emocji budziło jak zawsze malowanie drewnianych tabliczek w kształcie piesków promujących sprzątanie po czworonogach – w ubiegłych latach nasza akcja cieszyła się równie dużym zainteresowaniem. Piknikowi towarzyszyła muzyka z Festiwalu Brave Kids.

Nowi radni opowiedzieli nam o sobie i swoich pomysłach na działania. Mieszkańcy mieli możliwość podzielić się również swoimi pomysłami i wypowiedzieć się na temat osiedla w formie ankiety. Przedstawiciele lokalnego samorządu powitani zostali niezwykłym prezentem – rzeźbą wykonaną przez dzieci uczestniczące w zajęciach powadzonych przez Pracownię Komuny Paryskiej 45.

Dziękujemy wszystkim pozostałym organizatorom za zaangażowanie, a radnym i uczestnikom za liczne przybycie i świetną atmosferę! Liczymy na dalszą współpracę na rzecz osiedla i jego mieszkańców w przyszłości.

data publikacji:
30/06/2017
zobacz też:

Choinka już stoi!
Przedmieście Oławskie

Choinka już stoi!

  • Wydarzenia
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie. Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

Manager Kwartału
Lokalne Biuro Rewitalizacji

Manager Kwartału

  • Manager kwartału
  • /
  • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
  • /

Manager kwartału działa na rzecz Przedmieścia Oławskiego i wszystkich, którzy związani są z tym osiedlem. Jego rola w procesie rewitalizacji jest bardzo ważna: dzięki pozyskanej wiedzy o problemach obszaru i jego mieszkańców jest w stanie budować sieci współpracy i szukać konstruktywnych rozwiązań, wspierać inicjatywy i pomagać w realizacji działań na rzecz poprawy jakości życia.

<< wstecz