Pokaż Oławskie | wystawa pokonkursowa

lokalizacja:
PRZED•POKÓJ H13 (ul. Hercena 13, 1p.)
data:
17/11/2018, 16.00
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Katarzyna Śmigielska, Magdalena Idaszewska, Małgorzata Zdebel
współpraca:
Fundacja Exit

Celem konkursu „Pokaż Oławskie” było przyjrzenie się temu niezwykłemu osiedlu i pokazanie, co w jego przestrzeni jest tak wyjątkowe i cenne. W sobotę, 17 listopada w PRZED•POKOJU H13 oficjalnie otworzyliśmy wystawę pokonkursową.

Konkurs dotyczył Przedmieścia Oławskiego, ale adresowany był do wszystkich rysujących, malujących i tworzących wrocławian, zarówno najmłodszych, jak i starszych. Spłynęło sporo prac – w rozmaitych formach i technikach. Byliśmy pod wrażeniem ich różnorodności, pomysłowości i sposobów, w jakie autorzy odkryli i uchwycili architektoniczne perełki i klimat osiedla.

Prezydent Adam Grehl wręczył finalistom nagrody, była to również okazja do ciekawych rozmów o twórczości, Przedmieściu Oławskim i naszym mieście, a dzięki przysmakom przygotowanym przez Fundację Exit – było też pysznie. Wystawa wypełniła największą ścianę w PRZED•POKOJU H13. Będzie można ją oglądać jeszcze w najbliższych tygodniach w trakcie organizowanych tu wydarzeń – zapraszamy!

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną, radosną i swobodną atmosferę, która towarzyszyła temu artystycznemu spotkaniu! Oby jak najwięcej tak pozytywnych wydarzeń na Przedmieściu Oławskim!

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

data publikacji:
19/11/2018
<< wstecz