Piknik z okazji Dnia Dziecka 2016

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, podwórko Miernicza / Łukasińskiego
data:
01/06/2016
organizator:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 5, Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o.
zespół:
Emilia Grotowska, Joanna Sikorska, Paweł Wojdylak

Dzień Dziecka był dla nas okazją do spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Przedmieścia Oławskiego dzięki zorganizowanemu przez MOPS piknikowi. Zabawę zaliczamy do udanych!

Ależ było gorąco! Upalny początek czerwca narzucił nam miejsce do piknikowania w zacienionej części podwórka przy chłodnych murach kamienic.

Wydarzenie miało miejsce między ulicami: Mierniczą, Łukasińskiego, Prądzyńskiego, Komuny Paryskiej.  Znajduje się tu rozległe podwórko pełne urokliwych zakątków. Tematem przewodnim pikniku były rozgrywki sportowe. Dzieciaki z błyskiem w oku biegały miedzy stacjami, zdobywając kolejne punkty. Na wytrwałych czekały zachęcające nagrody. Również dorośli dobrze się bawili – sam dyrektor MOPS-u, pan Michał Szydłowski sprawdził się w roli animatora rozgrywek w odbijaniu piłek.

My przybyliśmy na piknik wyposażeni w farby, pędzle i zapas drewnianych piesków promujących w komiksowym stylu sprzątanie po czworonożnych pupilach. Na małych artystów nie musieliśmy długo czekać. Ledwo nadążaliśmy z ubieraniem dzieci w fartuszki! Po kilku godzinach wyposażyliśmy Przedmieście Oławskie w sto kolorowych piesków, które „odkupiają miasto”, robią „kupę wstydu”, „biorą się do kupy” i „wchodzą w to”. Z entuzjastycznym powitaniem spotkały się też motory policyjne i kamery kręcące teledysk zespołu Breslauer Coctail, które dołączyły do nas w drugiej części pikniku. Zabawę zaliczamy do udanych!

data publikacji:
02/06/2016
zobacz też:

Choinka już stoi!
Przedmieście Oławskie

Choinka już stoi!

 • Wydarzenia
 • /
 • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
 • /

Mroźna aura nie ostudziła radosnej atmosfery – we wtorek, 20 grudnia 2016 mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego wspólnie stroili świąteczne drzewko. Gwiazdkowy klimat spotkania rozgrzały ciepłe napoje, pyszny żurek i kolędowanie. Przy ustawionej na tę okazję fotobudce do późnych godzin wśród śmiechów dorośli i dzieci robili sobie wspólne zdjęcia w zabawnych przebraniach.

Warsztaty architektoniczne z mieszkańcami
Przedmieście Oławskie

Warsztaty architektoniczne z mieszkańcami

 • Wydarzenia
 • /
 • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
 • /

Do Wrocławia zawitała grupa hiszpańskich architektów, którzy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury i we współpracy z architektami z grupy Port mieli przez cztery dni pracować z polskimi studentami nad projektem dotyczącym wizerunku miejsca. Przedmieście Oławskie stało się ich warsztatem, a w prace zaangażowani zostali mieszkańcy.

Manager Kwartału
Lokalne Biuro Rewitalizacji

Manager Kwartału

 • Manager kwartału
 • /
 • Lokalne Biuro Rewitalizacji Przedmieście Oławskie
 • /

Manager kwartału działa na rzecz Przedmieścia Oławskiego i wszystkich, którzy związani są z tym osiedlem. Jego rola w procesie rewitalizacji jest bardzo ważna: dzięki pozyskanej wiedzy o problemach obszaru i jego mieszkańców jest w stanie budować sieci współpracy i szukać konstruktywnych rozwiązań, wspierać inicjatywy i pomagać w realizacji działań na rzecz poprawy jakości życia.

<< wstecz