Pierniki Oławskie | spotkanie świąteczne w PRZED•POKOJU H13

lokalizacja:
PRZED•POKÓJ H13 (ul. Hercena 13, 1p.)
data:
15/12/2018
zespół:
Małgorzata Braszka, Magdalena Szopian-Wełyczko
współpraca:
Fundacja EXIT, MAMY Studio, Stowarzyszenie Przedmieście Oławskie, Stowarzyszenie TuRazem, W Trójkącie

W sobotni przedświąteczny wieczór spotkaliśmy się z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych w PRZED POKOJU H13, by wspólnie dekorować pachnące pierniki.

Była to nie tylko okazja do spędzenia czasu razem w swobodnej atmosferze, ale przede wszystkim do poznania osób, które na co dzień działają na rzecz Przedmieścia Oławskiego. Twórcza praca przy jednym stole zachęcała do rozmów, wymiany doświadczeń i planowania kolejnych wspólnych inicjatyw dla osiedla.

Dzięki uprzejmości Piernikarni Wrocławskiej, lokalu W Trójkącie oraz Fundacji EXIT i Stowarzyszenia Aktywizacji Społecznej TuRazem na stołach nie zabrakło różnego rodzaju pierników – w kształcie serc i trójkątów, mniejszych i większych, tradycyjnych i tych w wersji eko.  Fundacja EXIT zadbała też o szkolenie z dekorowania pierników, a przedstawiciele Stowarzyszenie TuRazem instruowali, jak można je pięknie zapakować.

Zabawne zdjęcia z fotobudki sprawiły wszystkim sporo radości i na pewno będą dla wszystkich uczestników miłą pamiątką ze wspólnych działań.

Nietypową i angażującą atrakcją było ,,lepienie” wspólnego wiersza, które prowadziła jedna z mieszkanek Przedmieścia – pani Katarzyna. Każda z osób miała za zadanie dopisać jeden wers utworu nawiązującego do piernikowego spotkania i Świąt. Powstał świetny utwór!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę tego dnia, ciekawe rozmowy i pomysły. Musimy powtórzyć tę akcję w przyszłym roku!

A tak o wydarzeniu napisali sami uczestnicy:
Dziękujemy ekipie Przed-Pokoju H13 za świetny pomysł, atrakcje i niespodzianki. Wszyscy twórczo pracowaliśmy, powstały piękne dekoracje pierników. Bardzo ważnym elementem tego wydarzenia była możliwość poznania przedstawicieli innych organizacji działających na Przedmieściu. Były rozmowy, wymiany kontaktów, doświadczeń etc.
Jeszcze raz dziękujemy ❤️
Stowarzyszenie Przedmieście Oławskie

To był bardzo dobry czas. Poznaliśmy lepiej mieszkańców Przedmieścia Oławskiego dzieląc się naszymi doświadczeniami w zdobieniu pierników, także tych nieco zdrowszych 🙂
Dziękujemy za wspaniałą organizację!
Fundacja EXIT

data publikacji:
17/12/2018
<< wstecz