Nabrzeża Oławy

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie
data:
2015
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Piotr Górka

Kolejny krok po opracowaniu Masterplanu dla nabrzeży Oławy stanowi przystąpienie do zagadnień realizacyjnych. Nabrzeża czekają na mieszkańców Wrocławia, a mieszkańcy – na nabrzeża!

Myślenie o wrocławskim froncie wodnym jako rozbudowanym, szerokim systemie rekreacyjnym jest realizowane w postaci kolejnych projektów już od wielu lat. Do tej pory zagospodarowania doczekały się liczne odcinki bulwarów Odry. Obecnie w ten system włączane są również tereny nad jej dopływem, Oławą.

Masterplan otworzył drogę do zainicjowania skoordynowanego procesu projektowego. 2015 rok zakończył się rozstrzygnięciem przetargu na projekt zagospodarowania nabrzeży dla ich pierwszego, priorytetowego odcinka: od Mostu Oławskiego do Mostu Rakowieckiego, a więc na fragmencie w granicach Przedmieścia Oławskiego. Po opracowaniu koncepcji dla szerszego obszaru powstał szczegółowy projekt dla tej części nabrzeży. Przyjęte rozwiązania poparte zostały konsultacjami społecznymi.

Wspieramy proces zmierzający do zagospodarowania terenów nadrzecznych Oławy przez organizację konsultacji, koordynowanie współpracy z rozlicznymi właścicielami gruntów, włączamy się w projektowanie. Plan i wyzwanie na 2016 rok to doprowadzenie prac na poziom zaawansowania umożliwiający uzyskanie pozwolenia na budowę. Liczymy, że nabrzeża Oławy już niedługo będą mogły służyć mieszkańcom Wrocławia!

data publikacji:
19/10/2016
<< wstecz