Europejska Noc Literatury 2017

lokalizacja:
Nadodrze
data:
22/04/2017
organizator:
Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
zespół:
Emilia Grotowska, Joanna Sikorska
współpraca:
Kinga Dobrowolska - pracownia florystyczna Kwiaty W Mieście

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Literatury była natura. Już po raz szósty wrocławianie mogli spotkać się z książką w tej formie, tym razem w wybranych przestrzeniach Nadodrza. Zainteresowanie było ogromne – udział wzięło w nim około 10 000 słuchaczy. Z przyjemnością włączyliśmy się w to szczególne wydarzenie. Zaprosiliśmy jego uczestników na skwer aktywności społecznych przy Paulińskiej/Rydygiera na wspólne działania, oczywiście w naturalnym stylu! Co robiliśmy?

Otwarciu sezonu na skwerze towarzyszyły prace w ogrodzie społecznym. Cztery skrzynie zyskały kompletnie nowe nasadzenia, w pozostałych mieszkańcy Nadodrza własnymi rękami uzupełniali ubytki po zimowej przerwie. Wietrzna aura nie ostudziła zapału i zanim przybyli pierwsi słuchacze, ogród był już uprzątnięty i gotowy do powitania gości.

Przerwy w odczytach Wojciecha Mecwaldowskiego wypełniliśmy warsztatami twórczymi – pod okiem profesjonalistki każdy mógł przygotować biżuterię lub przypinkę z kwiatów i innych roślin, która na szlaku Nocy Literatury stała się później znakiem rozpoznawczym uczestników i sympatyczną pamiątką z wydarzenia. Atmosfera była ciepła i radosna mimo późnej pory i niskiej temperatury. Zarówno dorośli jak i dzieci, kobiety i mężczyźni potraktowali kwiatowe prace jak świetną zabawę i z przyjemnością pozowali do zdjęć przybrani we własnoręczne dekoracje.

My również mieliśmy mnóstwo radości z tego spotkania. Liczymy na Państwa podczas kolejnych akcji na Paulińskiej/Rydygiera!

data publikacji:
26/04/2017
zobacz też:
<< wstecz