Album DiverCITY - MIASTO DLA WSZYSTKICH

data:
2014
projekt graficzny:
Aneta Kowalczyk | www.bbgraphic.pl

Jakich zmian potrzebujemy i oczekujemy w naszych miastach dzisiaj i jutro? Kto powinien je inicjować, kto realizować? Jakie przełożenie mają te potrzeby i oczekiwania na różnorodne przestrzenie miast?

Przykłady takich przestrzeni w różnej skali – parków, osiedlowych terenów zielonych, placów zabaw, ale też różnych obiektów architektonicznych, takich jak opera czy dom jednorodzinny – pokazywaliśmy w ramach wystawy towarzyszącej projektowi DiverCITY na przykładzie dwóch miast: Oslo i Wrocławia.

Oslo to miasto, gdzie wielokulturowość jest codziennością – co czwarty mieszkaniec stolicy Norwegii to imigrant. Tygiel narodowości, etniczny i językowy, charakteryzuje różnorodną i tolerancyjną społeczność miasta. Oslo to także jedno z ośmiu najbardziej ekologicznych miast w Europie.

Wrocław to miasto o wielowiekowej tradycji wielokulturowości, w której odciskały się wpływy różnych narodów i kultur. To również miasto, które wciąż budujemy. Chcemy, by wyróżniało się m.in. wysoką jakością wielkomiejskiego życia, możliwością spotkań oraz wymiany idei, dóbr i usług.

Album jest drugą (po katalogu podsumowującym) publikacją towarzyszącą pierwszej edycji projektu DiverCITY.

data publikacji:
14/10/2014
<< wstecz