ZMIENIAM OŁAWSKIE, BO …

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie
data:
25/04/2019

Za nami pierwszy nabór do kampanii społecznej promującej Przedmieście Oławskie. Do udziału zapraszaliśmy wszystkich, którzy chcieli podzielić się swoimi skojarzeniami i marzeniami na temat osiedla.

Kampania jest skierowana do osób w różny sposób związanych z osiedlem – mieszkających, uczących się i pracujących na Oławskim. Szukaliśmy wrocławianek i wrocławian, którzy poprzez swoją aktywną postawę oraz różne, również drobne działania, przyczynią się do pozytywnej zmiany wizerunku Oławskiego odczarowując na dobre złą sławę „Trójkąta”. Zależało nam, aby kampania zwróciła uwagę mieszkańców na zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu, możliwość podejmowania wspólnych działań, a także dała impuls do większego identyfikowania się z Przedmieściem.

„Moje Oławskie jest …”

Zadaniem, którego należało się podjąć było dokończenie trzech haseł dotyczących Oławskiego:

„Zmieniam Oławskie, bo …”,

„Moje Oławskie jest …”,

„Dobre sąsiedztwo to …”.

Chcieliśmy, aby to ludzie bezpośrednio związani z Przedmieściem opowiedzieli wrocławianom o osiedlu i zwrócili ich uwagę na to, co ich zdaniem jest ważne, co piękne, ciekawe i z potencjałem, a co warto, a przede wszystkim trzeba zmienić.

Nadesłane hasła są znakomite i chcielibyśmy je wykorzystać do promocji osiedla. Wszyscy uczestnicy, którzy uzupełniali hasła, na swój sposób, opowiadali wyjątkowe rzeczy na temat Przedmieścia. Są odpowiedzi, które nas urzekły, wiele wzruszyło, a nawet chwyciło za serce.

Udział w kampanii nie zakończył się jednak wyłącznie na dokończeniu haseł! Wszystkich uczestników zaprosiliśmy do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej na osiedlu, w miejscu ważnym dla danej osoby: na podwórku, nad rzeką Oławą, w pobliżu ulubionej kamienicy. Efekty prezentujemy na naszej stronie oraz w gazecie osiedlowej „Na Przedmieściu”! Wybrane plakaty będzie można również zobaczyć w Przedpokoju H13. Zapraszamy do odwiedzin!

Czekamy na Was

Cieszymy się, że wspólnie z mieszkańcami możemy promować Przedmieście Oławskie i zachęcamy do wypatrywania kolejnych plakatów! A tymczasem wszystkich zainteresowanych udziałem, którzy przegapili ubiegłoroczny nabór, zachęcamy do kontaktu pod adresem: olawskie@w-r.com.pl.

Organizatorem kampanii jest spółka Wrocławska Rewitalizacja.

<< wstecz