WBO 2018: Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców | GRATULUJEMY!

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, ul. Miernicza / Łukasińskiego / Prądzyńskiego / Komuny Paryskiej
data:
2018

Wnętrze podwórzowe pomiędzy ulicami Mierniczą, Łukasińskiego, Prądzyńskiego i Komuny Paryskiej na Przedmieściu Oławskim otrzymało dofinansowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Już po raz drugi mieszkańcy złożyli wniosek do WBO – tym razem z sukcesem, co po wielkim rozczarowaniu ubiegłego roku szczególnie cieszy. Projekt otrzymał aż 1488 głosów.

Przestrzeń podwórza była miejscem interwencji artystycznych realizowanych w 2016 r. w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 / projekt Wrocław – wejście od podwórza. Dzięki działaniom animacyjnym mieszkańcy kamienic poznali się i stworzyli listę planowanych zmian na swoim podwórku. Opracowany ich siłami projekt boiska został przekazany do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku, niestety nie udało się uzyskać wystarczającej ilości głosów.

Zaangażowanie mieszkańców i ich wiara w możliwość zmian była jednym z powodów włączenia tego podwórka do projektu „4 kąty na trójkącie” w ramach konkursu „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Dzięki temu pozyskaliśmy możliwość sfinansowania dokumentacji projektowej. Równolegle do procesu projektowania prowadzony jest cykl działań animacyjno-artystycznych z udziałem mieszkańców kwartału, co pozwoli uzgodnić sposób zagospodarowania wnętrza podwórzowego.

Tym bardziej cieszymy się, że dzięki WBO możliwa stanie się realizacja jednego z etapów inwestycji. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

data publikacji:
15/10/2018
zobacz też:
<< wstecz