Rozkwietnik na Przedmieściu Oławskim

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, skwer u zbiegu ul. Kościuszki i Komuny Paryskiej
data:
6/07/2018
organizator:
Wrocławska Rewitalizacja, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
partner:
A.M.Projekt Aneta Mikołajczyk Kwiaciarnia, Noclegownia św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn, IPC Polska Przemysław Byrski, Pierogarnia Babuni, Wrocławska Spółdzielnia Socjalna

Trójkątny plac u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej zyskał jedyną w swoim rodzaju instalację. Pozbawiona dotąd zieleni przestrzeń urozmaicona została skrzynkami z roślinami – do uzupełniania tej inicjatywy na początku wakacji zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego.

Do budowy użyte zostały m.in. odzyskane koła rowerowe – wcześniej już posłużyły do skonstruowania nietypowej choinki, która była ozdobą tego miejska w okresie bożonarodzeniowym.

Rozkwietnik w dniu wydarzenia spotkał się z zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przechodniów. Po całodniowej akcji sadzenia roślin i wieszania skrzynek nastąpiło uroczyste otwarcie. Towarzyszył mu cyrkowy występ dzieci, które trenują w ramach wakacyjnych warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej w ramach Mikrograntów.

Na wspólne dekorowanie osiedlowego Rozkwietnika mieliśmy przyjemność zaprosić 6 lipca, ale ideą instalacji jest możliwość dołożenia swoich roślin przez każdą chętną osobę w dowolnym momencie – do czego zapraszamy i zachęcamy!

data publikacji:
09/07/2018
zobacz też:
<< wstecz