Rodzinny weekend na Przedmieściu Oławskim

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie, m.in. PRZED•POKÓJ H13
data:
29-30/09/2018
organizator:
Wrocławska Rewitalizacja
zespół:
Małgorzata Braszka, Aldona Głembocka, Anna Heluszka, Lucyna Maury, Magdalena Szopian-Wełyczko, Paweł Wojdylak, Małgorzata Zdebel
współpraca:
eksperci ze Stowarzyszenia PAKT, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Fundacja Exit

W ostatni weekend września na Przedmieściu Oławskim było twórczo i radośnie!

Podczas sobotnich warsztatów prowadzonych przez członków Stowarzyszenia PAKT, dzieci stworzyły prace plastyczne przedstawiające ich własne wizje rewitalizacji wybranych miejsc. W trakcie ożywionych dyskusji wokół pomysłów młodych projektantów powstały ciekawe, barwne rysunki i makiety.

Niedzielę zaczęliśmy wspólnym spacerem po Przedmieściu Oławskim. Dzieci miały okazję lepiej poznać swoją okolicę i dowiedzieć się co nieco o jej historii i ciekawych obiektach architektonicznych. Dużo emocji wzbudziła gra miejska dotycząca dziedzictwa kultowego Przedmieścia. Uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć 9 miejsc i rozwiązać zagadki na ich temat. Na mecie w podwórku przy ul. Hercena czekał piknik z wieloma atrakcjami dla wszystkich mieszkańców. Były bańki mydlane, bule oraz świetne gry i zabawy podwórkowe animowane przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, a Fundacja Exit dbała, żeby nikt nie był głodny, częstując domowymi wypiekami.

Na zakończenie Wiceprezydent Adam Grehl wręczył nagrody za 1., 2. i 3. miejsce w grze miejskiej oraz jedno wyróżnienie – gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną atmosferę i czas pełen śmiechów, zabaw i zaangażowania.

data publikacji:
01/10/2018
<< wstecz