Piękny Wrocław 2016

lokalizacja:
Nankiera 14
data:
2017
organizator:
Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Prezydent Wrocławia

Z przyjemnością i dumą możemy się podzielić wynikami tegorocznego konkursu „Piękny Wrocław”. W XXVII edycji wyróżnienie i jednocześnie nominację do nagrody specjalnej dla modernizacji obiektu historycznego otrzymała nasza modelowa inwestycja przy pl. Biskupa Nankiera 14!

Cieszy fakt, że doceniono zarówno architektoniczną stronę projektu, w tym uwagę poświęconą nawet najmniejszym detalom czy wierność oryginałowi, jak i jego planowanie, przebieg i organizację, w której przyjęliśmy model bliskiej współpracy między architektem a inwestorem. Tak ustalony schemat działań wymagał znacznego zaangażowania i nakładu pracy, przyniósł jednak zauważalny efekt. Pozycja w prestiżowym konkursie jest tego wyrazem.

Projekt remontu i przebudowy dotyczył segmentu w zespole zabudowy otaczającej pl. Nowy Targ. Miał pokazać dobre praktyki w postępowaniu z obiektami tego typu i uwidocznić rezultat intensywnej współpracy miedzy zaangażowanymi już na etapie powstawania koncepcji. Finalnie nasza realizacja jest jedną z tych, które pozwalają dostrzec wartość – coraz częściej docenianej – zabudowy powojennej, która współcześnie już staje się historyczna, a wśród której nie brakuje „perełek” wartych zachowania i wyeksponowania.

Wystawę laureatów konkursu można oglądać w Muzeum Architektury do 30 września, a poniżej – obszerne, godne polecenia zestawienie nagrodzonych i wyróżnionych projektów wraz ze zdjęciami.

[LINK]

data publikacji:
21/06/2017
<< wstecz