Oficyny

lokalizacja:
Nadodrze
data:
2012/2013 (aktualizacja 2014/2015)
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Hanna Ruman

Systematycznie aktualizowana broszura z katalogiem oficyn dostępnych dla przedsiębiorców zawiera pakiet informacji ważnych z punktu widzenia pozyskiwania lokalu. Opowiada również o obiektach, które dzięki energii młodych wrocławian już współtworzą przedsiębiorczy wizerunek Nadodrza.

Działania podejmowane na Nadodrzu w ramach procesu rewitalizacji przyniosły widoczne efekty: osiedle odżyło, zostało docenione jako dobra przestrzeń do życia i pracy. Powstała nawet swego rodzaju „marka”  miejsca pełnego osobliwości, różnorodnych inicjatyw, szczególnych miejsc i przede wszystkim dysponującego bogatą ofertą usługową. Nadodrze stało się wręcz modne.

Zmiana w postrzeganiu Nadodrza przyniosła   mu ogromne zainteresowanie inwestorów i przedsiębiorców. W ciągu zaledwie kilku minionych lat swoje miejsce znalazło tu ponad pięćdziesiąt nowych działalności z różnych branż. Najczęściej   wykorzystywane są lokale w parterach kamienic wzdłuż ulic, ale gospodarczy koloryt osiedle zawdzięcza również działalnościom obecnym we wnętrzach kwartałów zabudowy, w unikatowych obiektach oficynowych.

W latach przedwojennych podwórka były stosunkowo ściśle zabudowane. Zniszczenia, które dotknęły cały Wrocław, znacząco je przerzedziły i oficyn zostało niewiele.  Jednocześnie zainteresowanie tego rodzaju przestrzeniami wciąż jest duże – większość obiektów jest obecnie użytkowana, a sukces powstających działalności stanowi zachętę dla kolejnych przedsiębiorców.

Stąd też nasza inicjatywa w postaci systematycznie aktualizowanej broszury z katalogiem dostępnych oficyn. Zawiera ona pakiet informacji praktycznych i formalnych, ważnych z punktu widzenia pozyskiwania lokalu, ale opowiada również o już wyremontowanych i funkcjonujących obiektach, które dzięki energii młodych wrocławian współtworzą dzisiaj przedsiębiorczy wizerunek Nadodrza. Ich zestawienie daje obraz różnorodności tego zasobu, a co za tym idzie – szerokich możliwości użytkowych.

Zainteresowanych skorzystaniem z takiej oferty zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miejskim Wrocławia lub z naszym biurem:

Wrocławska Rewitalizacja Sp. z o.o.
ul. Kuźnicza 56, Wrocław
tel.: +48 71 342 20 59
info@w-r.com.pl

data publikacji:
23/06/2015
zobacz też:

Przedogródki
Przedmieście Oławskie

Przedogródki

  • Przedogródki
  • /
  • Projekty i realizacje
  • /

Na Przedmieściu Oławskim spotkać można dziesiątki przedogródków – zielonych, ukwieconych zakątków w podwórkach, założonych przez samych mieszkańców. Widać w nich poszukiwanie miejsca dla siebie, ale również potrzebę aktywności i pozostawienia pozytywnego śladu w swoim otoczeniu. W przedogródkach przejawia się dobry sposób myślenia mieszkańców o wnętrzach kwartałów, które zdają się być dla nich strefą bardziej prywatną niż publiczną. Spora część podwórek jest jednak zajęta przez parkujące samochody, zauważalny jest też bardzo zły stan gruntowych nawierzchni.

Sieć połączeń między kwartałami
Przedmieście Oławskie

Sieć połączeń między kwartałami

  • Sieć połączeń
  • /
  • Strategie i opracowania
  • /

W osiedlach ciasno zabudowanych rozległymi kwartałami piesi zwyczajowo i intuicyjnie poruszają się „na skróty” – podwórka łączą się z systemem ulic w spójną sieć szlaków. Wykształcone są przede wszystkim przez samych mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, które przejścia czy bramy są otwarte i prowadzą do obranego celu. Stąd też stały ruch w podwórkach. Właściwe wydaje się jego uwzględnienie w działaniach podejmowanych w przestrzeni osiedla, tak by odbywał się w sposób bezpieczny i komfortowy. Jak to zrobić?

<< wstecz