Nadodrzańska Choinka

lokalizacja:
Skwer Paulińska/Rydygiera
data:
16/12/2018
zespół:
Joanna Sikorska
współpraca:
HART - Hostel & Art, Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze, Nadodrzańskie Centrum Wsparcia, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Nowe Nadodrze, Polski Związek Emerytów i Rencistów, Rada Osiedla Nadodrze, Szkoła Podstawowa nr 108

Po raz kolejny spotykaliśmy się przy Nadodrzańskim Ogrodzie Społecznym, żeby razem świętować nadchodzące Boże Narodzenie!

Jak co roku, dekorowaliśmy wspólnie świąteczne drzewko – każdy mógł powiesić swoją ozdobę i tym samym włączyć się w sąsiedzką akcję. Dzięki występowi uczniów Szkoły Podstawowej nr 108 choinkowe prace zyskały kolędową oprawę muzyczną.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Tegoroczne wydarzenie urozmaicił pchli targ, na którym uczestnicy mogli zakupić ozdoby choinkowe, prezenty dla najbliższych, a nawet tosty! Dzieci ucieszyła też wizyta świętego Mikołaja, a dorośli chętnie robili sobie zdjęcia przy Mozaice Nadodrza i choince.

Chłodny dzień rozgrzał ciepły poczęstunek i grzaniec dla uczestników. Miłym zaskoczeniem była reakcja mieszkańców, którzy zaczęli przynosić własne wypieki i inne pyszności do poczęstowania. Dzięki nim atmosfera zrobiła się naprawdę sąsiedzka i radosna.

Kolejnym sympatycznym i budującym akcentem był prezent od mieszkańców Przedmieścia Oławskiego dla Nadodrza – dzień wcześniej w PRZED•POKOJU H13 dekorowane były pierniczki, które zostały rozdane w czasie choinkowego wydarzenia.

Mieliśmy przyjemność zainicjować i koordynować to wydarzenie. W organizację włączyło się kilka podmiotów z Nadodrza, jednak za wspaniały, świąteczny klimat tego dnia dziękujemy szczególnie uczestnikom!

data publikacji:
17/12/2018
<< wstecz