Kwitnące Oławskie! Rozstrzygnięcie konkursu dla mieszkańców

lokalizacja:
Przedmieście Oławskie
data:
24/08/2018
zespół:
Emilia Grotowska, Hanna Ruman

Miło nam powiadomić o wynikach konkursu dla mieszkańców Przedmieścia Oławskiego!

Zgłoszenia do konkursu Kwitnące Oławskie! przyjmowaliśmy od maja do lipca. W ciągu tych paru miesięcy mogliśmy na osiedlu podziwiać pięknie ukwiecone balkony. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i wysiłków, które mieszkańcy wkładają w utrzymanie swoich mini ogródków!

Poniżej przedstawiamy wyniki obrad sądu konkursowego – zwycięzcom gratulujemy!

1. miejsce: Edyta Jęchorek
ul. Haukego-Bosaka

OPIS:
Nieduży balkon w kamienicy, w kilku doniczkach i białych drewnianych skrzynkach posadzone zostały m.in. surfinie, róże, dipladenie, oleander i mięta. Kwiatom towarzyszą małe ozdoby i lampki solarne.
UZASADNIENIE JURY:
Balkon uzyskał najwięcej punktów według kryteriów zawartych w regulaminie konkursu.
Na balkonie jest duża różnorodność w zastosowaniu gatunków jednorocznych i zimozielonych oraz duża różnorodność kolorystyczna. Balkon spełnia pozytywną rolę w kompozycji całej elewacji.

2. miejsce: Kalina Winnicka
ul. Prądzyńskiego

OPIS:
Duży balkon od wewnętrznego dziedzińca ozdobiony został ponad 20 rodzajami roślin, wśród których są m.in. lawenda, bambus, róża, lilie, nasturcje, oleander i duża hosta. Zadbano o jednolity kolor donic. Dodatkowe elementy wyposażenia: komplet wypoczynkowy, stolik, ozdobne świeczniki, nastrojowe oświetlenie.
UZASADNIENIE JURY:
Na balkonie wprowadzono dużą różnorodność roślin. Autor włożył dużo pracy w utrzymanie ładu i porządku oraz pielęgnację ogromnej liczby roślin. Balkon jest efektowny dzięki oświetleniu. Balkon zajął 2. miejsce według przyznanej liczby punktów na podstawie kryteriów wyszczególnionych w regulaminie konkursu.

3. miejsce: Aleksandra Miazga
ul. Prądzyńskiego

OPIS:
Rośliny – ozdobne, zioła, owoce – wypełniły cały balkon, rozmieszczone zostały wielopoziomowo. Do ich ekspozycji wykorzystano różnorodne rozwiązania, m.in. kratkę dla pnączy i elementy architektury. Oprócz roślin na balkonie znajdują się elementy rekreacyjne i ozdobne: leżaki, krzesełka, stolik oraz lampiony, klimatyczne oświetlenie, instalację z bolesławieckiej ceramiki na drewnianej ściance i inne. Autorka jest dumna z rośliny ukorzenionej z bukietu ślubnego.
UZASADNIENIE:
Właściciel stworzył idealne miejsce do odpoczynku wśród roślin dzięki podziałowi przestrzeni. Kompozycja roślin obejmuje całą wysokość balkonu. Na uwagę zasługuje pomysłowe wykorzystanie elementów ceramiki bolesławieckiej jako ozdoby. Na 3. miejsce wskazała punktacja przyznana według kryteriów zawartych w regulaminie.

wyróżnienie: Justyna Kandulska
ul. Komuny Paryskiej

OPIS:
Na niewielkim balkonie od strony podwórka znalazło się miejsce dla odpoczynku i dla miejskiego mini ogródka. Rosną w nim umieszczone wielopiętrowo rośliny jadalne (m.in. pomidory, botwinka, ostre papryczki, czosnek, cebula), zioła (m.in. bazylia, mięta, tymianek, rozmaryn) i rośliny ozdobne (m.in. begonia, skalna róża, komarzyca).
UZASADNIENIE:
Stworzono mini hodowlę roślin użytkowych na bardzo małej przestrzeni.

wyróżnienie: Iwona Komendant-Wawer
ul. Traugutta / Niskie Łąki

OPIS:
Rośliny o intensywnych kolorach stanowią ozdobę elewacji dzięki ekspozycji na barierce. Najmocniejszy akcent stanowią pelargonie. Autorka jest dumna z wymagającej rośliny: bugenwilli, którą hoduje od szczepki.
UZASADNIENIE:
Doceniono doskonały stan i kondycję roślin.

 

Wręczenie nagród będzie miało miejsce w sobotę  1 września 2018 r. o godzinie 12.30 podczas pikniku osiedlowego na Niskich Łąkach.

A my wyczekujemy już kolejnej edycji! Na Przedmieściu Oławskim jest wiele zadbanych, imponujących balkonów ukwiecanych przez właścicieli od lat – już teraz zapraszamy do udziału wszystkich, którzy nie mieli okazji spróbować swoich sił w tym roku.

data publikacji:
24/08/2018
zobacz też:

Przedogródki
Przedmieście Oławskie

Przedogródki

  • Przedogródki
  • /
  • Projekty i realizacje
  • /

Na Przedmieściu Oławskim spotkać można dziesiątki przedogródków – zielonych, ukwieconych zakątków w podwórkach, założonych przez samych mieszkańców. Widać w nich poszukiwanie miejsca dla siebie, ale również potrzebę aktywności i pozostawienia pozytywnego śladu w swoim otoczeniu. W przedogródkach przejawia się dobry sposób myślenia mieszkańców o wnętrzach kwartałów, które zdają się być dla nich strefą bardziej prywatną niż publiczną. Spora część podwórek jest jednak zajęta przez parkujące samochody, zauważalny jest też bardzo zły stan gruntowych nawierzchni.

<< wstecz