jak mieszkać? | warsztaty architektoniczno-urbanistyczne

lokalizacja:
Muzeum Architektury we Wrocławiu
data:
16/11/2018
zespół:
Grażyna Adamczyk-Arns, Piotr Górka, Piotr Jański, Justyna Majchrowska, Paweł Wojdylak
partner:
SARP o/Wrocław, Katarzyna Kajdanek

W piątek 16 listopada w Muzeum Architektury odbyła się publiczna prezentacja efektów warsztatów architektoniczno-urbanistycznych „jak mieszkać?” zorganizowanych wspólnie z wrocławskim oddziałem SARP.

Osiem wrocławskich pracowni projektowych zaprezentowało koncepcje dla wybranych działek i obiektów na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Prezentacjom towarzyszyła interesująca dyskusja dotycząca rozwoju historycznych kwartałów zabudowy, poprawy jakości życia w kwartale, między innymi poprzez wprowadzanie nowych form mieszkalnictwa.

Zagadnienia związane z jakością zamieszkiwania to jedno z głównych zadań rewitalizacji. Starzenie się społeczeństw, zmieniające się tradycyjne struktury rodzinne, wyzwania związane z wdrożeniem przepisów budowlanych przy remontach i modernizacji historycznej zabudowy, oczekiwania mieszkańców co do jakości życia – to problemy, z którymi każde miasto musi się zmierzyć.

Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do dalszej debaty dotyczącej mieszkalnictwa w kontekście rewitalizacji, którą chcemy kontynuować. Będziemy informować o kolejnych krokach związanych z tym tematem.

Warsztaty są częścią projektu „4 kąty na trójkącie” realizowanego w ramach konkursu Modelowa Rewitalizacja Miast.

data publikacji:
18/11/2018
<< wstecz