INFOWUWA | już otwarte!

lokalizacja:
WuWA
data:
9-10/02/2019

Weekend 9-10 lutego minął na osiedlu WuWA pod znakiem długo wyczekiwanego otwarcia - można już odwiedzać punkt informacyjny INFOWUWA.

INFOWUWA jest jednym z działań miasta mających na celu upowszechnianie wiedzy o wartości modernistycznego osiedla WuWA. Parterowy pawilon przy galeriowcu poddany został gruntownemu remontowi, we wnętrzu zamontowano nowe wyposażenie, a na zadaszeniu pojawił się neon.

Otwarcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – przez cały weekend INFOWUWĘ odwiedziły tłumy mieszkańców, pasjonatów, architektów. Dzień wcześniej miejsce zostało oficjalnie zaprezentowane prasie. Przy specjalnie przygotowanym na to wydarzenie menu trwały rozmowy i dyskusje.

Przy dobrej kawie i autorskich wypiekach WUWAcafé można zapoznać się z publikacjami dedykowanymi wrocławskiemu modernizmowi i z materiałami o pozostałych osiedlach Werkbundu, ale też obejrzeć prezentacje multimedialne, kupić książki i katalogi tematyczne, a także wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych.

Wszystkich zapraszamy do odwiedzania tego wyjątkowego miejsca!

data publikacji:
11/02/2019
zobacz też:

WuWA 2010-2017
Historia projektu

WuWA 2010-2017

  • WUWA
  • /
  • Przestrzenie publiczne
  • /
  • Projekty i realizacje
  • /

Unikalna wartość osiedla WuWA w skali światowej jest niezaprzeczalna, podobnie jak jego znaczenie jako jednego z 6 eksperymentalnych osiedli modernistycznych, które powstały w ramach wystaw budowlanych organizowanych przez Werkbund. Dzisiaj architektura i epoka modernizmu cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w kręgach fachowych. Coraz częściej organizowane są wycieczki „szlakiem modernizmu”, coraz więcej turystów indywidualnych szuka niebanalnych celów zwiedzania, coraz więcej mieszkańców interesuje się historią własnego miasta. Osiedle WuWA jest więc nadal typowo mieszkalne, jednocześnie jednak staje się ikoną architektury i celem turystycznym.

Przestrzenie publiczne
Realizacja WuWA

Przestrzenie publiczne

  • Przestrzenie publiczne
  • /

Miasto Wrocław od dłuższego czasu prowadzi działania zmierzające do rewaloryzacji i pielęgnacji wyjątkowego osiedla, jakim jest WuWA. Wszystkie działania są elementami spójnej strategii. Zmierzają do realizacji celu strategicznego polegającego na ochronie i pielęgnacji dobra kulturowego oraz upowszechnianiu wiedzy na temat znaczenia tego miejsca – zarówno wśród turystów, mieszkańców samego osiedla i całego Wrocławia, turystów, jak również w kontekście międzynarodowym.

<< wstecz